Znakomita większość osób zna z własnego doświadczenia uczucie nieznośnych dolegliwości (zakwasy, bóle mięśni, kręgosłupa itp.), po wcześniejszym, intensywnym wysiłku fizycznym. Dyskomfort ten znacznie –a czasem i całkowicie, zniwelowany może być dzięki koszulce z wszytym materiałem bioaktywnym, w której wystarczy spędzić noc. Organizm zostaje uzupełniony pod względem energetycznym i znikają oznaki wcześniejszego wyczerpania. Przetestowało to wielu trenerów, zawodników czynnie uprawiających różne dyscypliny sportu wyczynowego, jak również osoby ćwiczące amatorsko dla podniesienia własnej kondycji i sprawności. Zauważana jest poprawa osiągów w formie szybszego pokonywania danych dystansów przy jednoczesnym, zmniejszonym wysiłku. Zwiększa się znacząco wydajność i wydolność organizmu, poprawia gibkość mięśni oraz ścięgien a także motoryka stawów. Dzieje się tak ze względu na działanie niwelujące zakwasy jak również lepsze przyswajanie tlenu.  

Wiem, że gdyby drużyna np. piłki nożnej miała zaaplikowany w swoje stroje sportowe materiał bioaktywny czyli w getry, spodenki oraz koszulki, to sumarycznie w meczu, który trwa 90 minut, łącząc większą wydolność każdego z zawodników, byłoby jak gdyby o jednego lub dwóch zawodników w grze więcej. Ponadto w wyczerpujących turniejach, co kilka dni jeden po drugim, sama suplementacja i wysiłki fizjoterapeutów często nie wystarczają, aby szybko zrewitalizować mocno wyeksploatowany organizm. Także stany zwiększonego napięcia nerwowego, emocjonalnego, stres, które towarzyszą każdym rozgrywkom sportowym, znamienicie zniwelowane będą w czasie snu w koszulce bioaktywnej.  

Drugi produkt bioaktywny, czyli wkładki do miejscowych zastosowań (np. po kontuzjach stawów, naderwanych torebkach stawowych, nadwyrężeniach, naciągnięciach), jest bardzo dobrym środkiem zaradczym do miejscowego i w zasadzie ciągłego używania. Rozmiary oraz miękkość wkładek pozwalają na bezproblemowe stosowanie pod odzieżą, getrami, opaskami itp.  

Wiem, że koszulka i wkładka z materiałem bioaktywnym spełniają te oczekiwania.  

Materiał nie traci swoich właściwości po wypraniu